Θέλετε να κλείσετε ραντεβού;

Η Ευρωκλινική αναζητά να προσλάβει

Έμπειρο Νοσηλευτή/τρια ΜΕΘ

Ρόλος

Ο νοσηλευτής ΜΕΘ είναι υπεύθυνος για την παροχή υψηλού επιπέδου φροντίδας σε ασθενείς που βρίσκονται σε κρίσιμη κατάσταση, ενώ συνεργάζεται επίσης με το ιατρικό προσωπικό για τη διασφάλιση της ασφαλούς και αποτελεσματικής παροχής φροντίδας.

Αρμοδιότητες

  • Παρέχει ολιστική φροντίδα σε βαρέως πάσχοντες ασθενείς, συνδυάζοντας εξειδικευμένη γνώση, τεχνική δεξιότητα και ανθρωπιστική αξία
  • Φροντίζει να εκτελούνται με σχολαστικότητα, ακρίβεια και συνέπεια οι οδηγίες των υπεύθυνων Ιατρών
  • Συνεργάζεται με την υπόλοιπη ομάδα (Προϊσταμένη/ νος νοσηλευτής) για την ανάπτυξη και εφαρμογή ενός δυναμικού σχεδίου φροντίδας του κάθε ασθενή
  • Εφαρμόζει προσεκτικά τα μέτρα ελέγχου λοιμώξεων σε όλες τις νοσηλευτικές ενέργειες
  • Δίνει ιδιαίτερη έμφαση στη συνεχή παρακολούθηση των ασθενών για την πρόληψη επιπλοκών και την έγκαιρη αντιμετώπισή τους

Απαραίτητα Προσόντα

  • Κάτοχος πτυχίου Νοσηλευτικής Α.Ε.Ι. ή Τ.Ε.Ι (με την αντίστοιχη άδεια ασκήσεως επαγγέλματος)
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση είναι απαραίτητη
  • Καλή γνώση προγραμμάτων Η/Υ (MS Office)
  • Καλή γνώση αγγλικής γλώσσας (προφορικά και γραπτά)
  • Ευχάριστη προσωπικότητα με επικοινωνιακές ικανότητες και ομαδικό πνεύμα

Ο Όμιλος προσφέρει:

  • Δημιουργικό περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχή εκπαίδευση και υποστήριξη απόκτησης νέων δεξιοτήτων
  • Απόλυτη κάλυψη όλων των ιατρικών αναγκών των εργαζομένων και των οικογενειών τους
  • Παροχή benefits club card με σημαντικά προνόμια
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών

Παρακαλούμε  για την αποστολή του βιογραφικού σας στο cv@euroclinic.gr χρησιμοποιώντας τον κωδικό  RN_ICU24

    Φόρμα Υποβολής Βιογραφικού

    Συμπληρώστε τα στοιχεία σας στην παρακάτω φόρμα & και επισυνάψτε το Βιογραφικό σας

    Πατώντας αποδοχή, συναινείτε στη συλλογή ή/και επεξεργασία των παραπάνω στοιχείων σας από την Ευρωκλινική, αποκλειστικά για την αποστολή ενημερώσεων σχετικά με νέες υπηρεσίες, προϊόντα και δράσεις μας. Περισσότερα εδώ

    ή καλέστε μας στα: 210 64 16 800 & 210 64 16 801 (Δε-Πα: 9:00-16:00)